Zapytanie ofertowe

Informacje techniczne

Technologia

Konstrukcje łukowe to funkcjonalne struktury przestrzenne. Są lekkie, bardzo sztywne i wytrzymałe. Połączenie statycznych zasad sklepienia i skorupy (utworzone przez wzdłużne i poprzeczne formowanie podstawowego elementu w kształcie litery W) jest stosowane bez trudności przy dużych rozpiętościach aż do 50m.

Podstawowa część łuku wykonana jest ze stali konstrukcyjnej S 320GD powleczonej ALUZINC® oraz warstwą ochronną EASY FILM. Grubość segmentów uzależniona jest od szerokości obiektu oraz warunków klimatycznych i wynosi od 0,8 mm do 2 mm. Połączenie poszczególnych elementów odbywa się za pomocą śrub wykonanych ze stali nierdzewnej. Hala zakotwiona jest bezpośrednio do podłoża za pomocą chemicznych kotew stalowych.

Zaletą jest również stosunkowo niska waga konstrukcji stalowej w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi. Dzięki lekkiej konstrukcji mamy znacznie niższe wymagania dotyczące fundamentowania budynku, a także mniejsze koszty transportu i montażu. Doskonałe właściwości statyczne systemu są przydatne w ekstremalnych warunkach pogodowych, konstrukcja jest odporna na wstrząsy ziemi do 7 stopni w skali Richtera.

 

 

Wentylacja

Hala standardowo wyposażona jest w system aktywnej wentylacji, na który składaj się wentylatory zewnętrzne Lomanco® umieszczone na dachu oraz wloty powietrza umieszczone na boku hali. W przypadku budynku ocieplonego wentylacja ta zapewnia wymianę powietrza między konstrukcją zewnętrzną a ociepleniem. Układ ten opiera się na zasadzie termodynamiki i zapewnia wymianę powietrza, aby nie powstawał tzw. punkt rosy od wewnątrz hali, zapobiega również przegrzaniu się izolacji w gorące letnie miesiące.

Doświetlenie hal

W celu doświetlenia hal używamy przezroczystych świetlików lub okien dachowych. We frontach hali można zastosować okna lub pasy oświetleniowe.

Ocieplenie hal

Izolacja hal Izolację hal wykonuje się za pomocą systemu konstrukcyjnego HUPRO. System ten pozwala nam dostosować grubość izolacji, uzyskać ognioodporność, dostosować parametry akustyczne zgodnie z wymogami inwestora.

Montaż

Panele łukowe łączone są ze sobą za pomocą nierdzewnych śrub. W ten sposób pojedyncze panele tworzą kompletny łuk hali. Skręcone w ten sposób łuki są później podnoszone dźwigiem i kotwione do fundamentów za pomocą kotew. Halę o powierzchni 1000 m 2 montujemy do 14 dni.

Transport

Segmenty hal HUPRO umieszczane są na paletach o wymiarze 700 x 3100 mm. Na jednej palecie możemy umieścić około 100 m2 krytej powierzchni. Jedna ciężarówka jest w stanie przewieść około 1000 m2 hali, co wiąże się z oszczędnościami w kosztach transportu.

Usługi

Oferujemy pełną obsługę, projektowania oraz montażu obiektów. Przeprowadzamy wizje lokalne i pomagamy naszym doświadczeniem i wiedzą, aby realizować Państwa pomysły. Nasz zespół projektowy może zrobić bezpłatny szkic hali, a po jego zatwierdzeniu możemy przystąpić do przygotowywania dokumentów projektowych. Wykonujemy również kompletne projekty obiektów sportowych wraz z nawierzchniami, wymaganiami akustycznymi, ogrzewaniem, oświetleniem..Z przyjemnością was odwiedzimy i pomożemy naszym doświadczeniem zrealizować Państwa pomysły.

Samonośna konstrukcja Hupro wymaga minimalnej konserwacji ze względu na bardzo długą żywotność. Po przekroczeniu obciążeń klimatycznych obiektu należy przeprowadzić ekspertyzę hali.

 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Další informace